İstanbul Böcek İlaçlama Servisi

AKLINIZDA SORU İŞARETİ KALMASIN
Siz değerli ziyaretçilerimiz için sıkça karşılaştığımız soruları derledik ve cevapları ile birlikte bilginize sunduk.

Böcek ilaçlama, fare ilaclama, pire ilaclama, kemirgen ilaclama vs ilaclama türleri vs ilaclama hakkında bilmeniz gerekenler.Bazı böcek türlerinin üremesi, yumurtlama, larva yöntemiyle olmaktadır. Bu yüzden bu türlerde ikinci ilaçlama yapılması şarttır. Firmamız garanti sürecini böceklerin üreme ve ilaçlama yapılan alanın ilaçlamaya uggunluğunu dikkate alarak vermektedir .Sizlerin haşere ve kemirgen mücadelenizde sizlere anlattığımız ve yapacağımız uygulama daha önce defalarca yapmış olup ilaclamayı sahada defalarca değişik sanılan bizim için aynı olan tahta kurusu, pire vs. ilaclaması yaptıkki kendimize güvenimiz tam bu yüzden net konuşmaktayız. Vizyonumuz para kazanmaya değil sizlerin sorununuzu çözmeye yönelik referanslarımız müşterilerimizin memnuniyetinden gelmektedir.Yaptığımız işin arkasında durmayı biliriz.
İlaçlama, ilaçlama tipine ve ilaçlanacak alana göre değişiklik gösterir. Ortalama 100 m² bir daire 10 - 15 dakika arasında sürmektedir.
Zaman buhar ilaçlama tipinde makine ve püskürttüğü ilaç ile ilgili makine evin içinde oda oda dolaştırılır. İlac, ortamda buhar şeklinde hızlıca yayılır. Jel ilaclama, şırınga içinde diş macunu kıvamında bir macundur ortamda ise dolapların ilaclanması, kapıların ilaclanması, pencere kenarlarının ilaclanması, gerekir. Jel ilaclama'da ortalama 10 - 15 dakika sürer .
Buharlı ilaçlama esnasında kapının önünde bekleyerek ilaçlamanın bitmesini beklersiniz, İlaçlama yapılırken ilaçlama yapan personel gaz maskesi takar ortamda gaz maskesi takmayan başka bir canlı bulunamaz ilaçlama etkili olduğundan bu mümkün değildir ısrarı halinde ilaçlama yapılmaz. Jel ilaclama ve Fare ilaclamada ortamı terketmenize gerek yoktur.
İlaçlama öncesinde, dumanlı böcek ilaclama yapılacak alanda, ağzı açık gıda bırakılmamalıdır kapı açık pencere vs kapalı olmalıdır.
İlaçlama sonrası ilaçlanan ortalama 2-4 saat girilmemeli geri geldikten sonra, ortam 20 - 30 dakika havalandırılıp öyle girilmeli, Buharlı ilaclama'da ilacın insan üstündeki olabilecek yan etkisi 100 kişiden 1'nde ten kaşıntısı olmaktadır, bunun önüne geçmek için çarşafların değiştirilmesi yeterlidir..
Tabi ki, kendi özel ve kurumsal müşterilerimizin yaşam alanlarını periyodik olarak ilaclama - dezenfeksiyon hizmetleri ile koruma altına almaktadır..
Bu ilaçlama yaptırana göre değişir ticari işletmelerin bazıları (fast food, gıda üretimi ürün deposu, vb.) gibi yerler aylık olarak Gıda ve Tarım Bakanlığının İlaçlama yönergesine göre yaptırmak zorundadır belediyelerin ilgili ve yetkili birimleri kontrol etmektedir. Site ve sit alanı gibi yerler, dış alanda 50 - 60 günde bir yaptırırlarsa iç alana böcek ve haşerat girmesine engel olmuş olur. Pire ilaclama ise kedilerin doğumlarından sonra yapılmalıdır. Bazı mevsim dönmelerinde sinek ilaclama, fare ilaclama, çiyan ilaclama, tahta kurdu ilaclama, tahta kurusu ilaclama, akrep ilaclama, kalorifer böcegi ilaclama yapılmaktadır.
İlaçlama ücretleri metrekare ve metrekarenin büyüklüğüne göre hesaplanmaktadır, ortalama 100 m² bir daire 90 - 110 tl arasında ilaclanmaktadır. İşletmelerde ve ikinci ilaçlamalarda indirim yapılmaktadır.Firmamız kendi özel müşterilerine özel fiyat politikası uygulamaktadır.Firma vizyonu sizi memnun etmektir.
Buharlı uygulama, fare hariç ciğeri olmayan tüm canlı (haşere, kemirgen, böcek ve organizmaların) ilaclamasında %100 etkili olur haşere daha önce ilaclanıp bir şekilde varlığını devam ettirdiyse kullanılan ilaca bağışıklık kazanabilir böyle bile olsa bu durumda ilaç değiştirilir, ilaçlar o kadar etkilidirki doğru uygulamada başarılı olmama ihtimali yoktur.